Paintballi sünniaastaks peetakse 1981. aastat, kui hakati mängima võistkonna-mängu, mille eesmärgiks oli “lipu hõivamine”. Paintballi mängitakse umbes 40 riigis üle maailma, peetakse võistlusi professionaalidele ja amatööridele üle USA ja Euroopa. Eestisse jõudis mäng aastal 1995.

Paintball on värvikuulidega seltskondlik võitlusmäng. Tavaliselt mängitakse paintballi 2 võistkonna vahel, kasutades erinevaid strateegiaid. Paintballi on võimalik mängida nii vastaval mänguväljakul kui ka vabalt mängjate soovil valitud territooriumil. Paintballi mängimiseks sobib loodusmaastik või hoonestik.

Mängijad jaotatakse võistkondadeks. Mängijate arvule piiranguid pole, alates kahest mängijast kuni kasvõi saja mängijani. Mängida võib ka individuaalmängu, kus kõik mis liigub on vastane – sihi ja tulista! Ellu jäävad tugevamad. Võistkonnamängu puhul märgitakse mängijad võistkonna värvi käepaelaga ning võistkonnad kogunevad oma lipu juurde, kuskohast mängu alustatakse.

Vajadusel võib mängu jälgida kohtunik, kes kontrollib, kas mängijad järgivad ohutusnõudeid ning kes kõrvaldab mängust tabamuse saanud mängija. Kindlaid mängureegleid siiski pole, kuid tähtsaimad on ohutusreeglid. Mängu eesmärgiks võib seada vastasvõistkonna lipu hõivamise või kindluse vallutamise. Võib mängida hoonete, territooriumi üle võtmist/kaitsmist või lihtsalt “viimase meheni”. Tabamuse saanud mängija tõstab käe, millega annab märku kaasmängijatele, et lahkub mänguväljakult. Võib nõuda ka relva maha jätmist.

Mäng lõpeb, kui seatud eesmärgini on jõutud või kui vastasmeeskonnast enam kedagi järel pole. Mänguaeg võib olla piiratud 25 – 40 min. või piiramata.

Paintballi ei tohiks pidada sõjardite mänguks vaid põnevaks spordialaks, mis aitab end eemale raputada igapäevaelust.

Meil saab Paintballi komplektid rentida kuni kahekümnele inimesele. Paintballi varustusse kuulub relv, mask, müts, kaelarätik, kuub, püksid, eristusvest ja kindad. Mängimiseks vajalikud värvikuulid müüme kohapeal.
Sobivad jalanõud – võtta ise kaasa.


Copyright © 2024 Sokka
Sokka Puhkekeskus | Vidrike küla, Otepää vald | Tel: +372 506 0155 | +372 530 55666 Facebook Icon